Якщо суб’єкту підприємництва треба зареєструватися платником ПДВ

Порядок реєстрації підприємства  платником податку на додану вартість передбачено  розділом V ПК України.

Порядок реєстрації платників податку на додану вартість визначається, окрім Податкового кодексу України, Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість,  затвердженим наказом Мінфіну №1130 від 14.11.2014р.

Цим положенням передбачена форма реєстраційної заяви платника податку на додану вартість.

У разі  створення підприємства реєстрація платником може здійснюватися шляхом подання заяви про добровільну реєстрацію ПДВ разом із заявою про реєстрацію підприємства. Це передбачено п.183.7 ПК України.

 

У такому разі скан заяви на добровільну реєстрацію ПДВ повинен пересилатися реєстратором до контролюючих органів. На практиці трапляється так, що іноді контролюючий орган не отримує або «не бачить» скан заяви, який він повинен був отримати від державного реєстратора.

Тому радимо підстраховуватися і звертатися також до податкової особисто з заявою про реєстрацію ПДВ у добровільному порядку.

П.183.8 ПК України передбачено випадки, коли податкова відмовляє в реєстрації платником ПДВ:

Контролюючий орган відмовляє в реєстрації особи як платника податку, якщо за результатами розгляду реєстраційної заяви та/або поданих документів встановлено, що особа не відповідає вимогам, визначеним статтею 180пунктом 181.1 статті 181, пунктом 182.1 статті 182 та пунктом 183.7 статті 183 цього Кодексу, або якщо існують обставини, які є підставою для анулювання реєстрації згідно із статтею 184 цього Кодексу, а також якщо при поданні реєстраційної заяви чи визначенні бажаного (запланованого) дня реєстрації не дотримано порядок та строки (терміни), встановлені пунктами 183.1, 183.3-183.7 цієї статті.

Як бачимо, підстави відмови у добровільній реєстрації платником ПДВ є вичерпними.

Однак дуже часто зустрічається відмова податкової у реєстрації з аргументом на кшталт «заява надана не за формою, затвердженою Положенням. Пропонуємо Вам надати нову заяву про реєстрацію платника ПДВ за формою №1-ПДВ з дотриманням вимог ПК України та Положення про реєстрацію платників ПДВ».

Вбачається, що така відповідь не є належною, оскільки повинні бути зазначені конкретні підстави неприйняття заяви.

У такому випадку у заявника  є два варіанти: або оскаржувати діяння фіскалів або подавати нову заяву. Попереджуємо, навіть при подачі повторної заяви не факт, що у вас її примуть.

Якщо замовник зацікавлений у стислі строки отримати статус платника ПДВ, одним із виходів із цієї ситуації є використання п.181.1 ПКУ, якою передбачено обов’язкову реєстрацію платника ПДВ у разі перевищення загальної суми від здійснення операцій з постачання товарів/ послуг 1 млн. гривень.

 

Загружаю комментарии...